Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Narlıya gelişinin 85. yıl dönümü törenlerle kutlandı.İlçemize bağlı Narlı Mahallesi İstasyonunda düzenlenen törene Pazarcık Kaymakamı Çağlayan AYDIN, Pazarcık Belediye Başkan V.Adnan PINARBAŞI, bayrağı  İlçe Jandarma Komutanı Abdülkadir YAĞAR,Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Atatürk'ün 1933 yılında yaptığı yurt gezilerinde Gaziantep ili ziyareti öncesi, 26 Ocak 1933 tarihinde Narlı (Beldesi) Mahallesine uğraması nedeni ile, Pazarcık ilçesi Narlı Mahallesinde tören düzenlendi. Narlı Tren Garı'nda gerçekleştirilen Tören bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile birlikte başladı.
 
Tören alanına getirilen Türk Bayrağını Askerlerden teslim alan, Pazarcık Kaymakamı Çağlayan Aydın ve Pazarcık Belediye Başkan V.Adnan PINARBAŞI, bayrağı  İlçe Jandarma Komutanı Abdülkadir YAĞAR’a teslim etti.
 
Törende kürsüye çıkarak günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Pazarcık Kaymakamı Çağlayan AYDIN:“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1933 yılında yurt gezisine çıkıyor ve bu kapsamda Narlı beldemize uğramıştır. Zor günlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde bütün ecdadımız 7 düvele karşı savaşmış, emperyalist güçlere karşı yepyeni bir millet olarak mücadele vermişiz ve başarmışız. O zamanlar çekilen sıkıntılar ve geldiğimiz nokta çok önemli. Bizler nesiller olarak bunun kıymetini bilip çok çalışacağız. Geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü de bir Kurtuluş Savaşıdır. Tarihin her devrinde Milli Birlik ve beraberlik duygusu ile hareket eden Türk Milleti bu kararlılığı her zaman göstermiş ve her zaman gösterecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi hayırla duayla hasretle yadediyor, katılımlarından dolayı herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Tören daha sonra öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından, Folklor ekibinin gösterisi ile birlikte, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Bando takımı tarafından marş dinletisinin ardından son buldu.